Özel’den ‘atama’ tepkisi: ‘Okyanusları geçip derede boğulmayacağız’

İlk olarak il başkanlığına gelen Özel, partililere seslendi. Özel, “Çok önemli bir sınavdayız, bütün gözler üzerimizde, dikkatle bizi izliyorlar. O yüzden okyanusları geçip derelerde boğulmayacağız. Sonuna kadar başladığımız gibi devam edeceğiz. Burcu Köksal başkanımızın geçtiğimiz günlerde ‘Artık bundan sonra Afyon’da eş, dost, akrabayı belediyeye doldurma dönemi yok’ dediği yaklaşımını önemsiyoruz, destekliyoruz ve sonuna kadar arkasındayız” dedi.

Özel, şöyle devam etti: “Biz bu belediyeleri çocuğa, toruna, eşe ve dosta iş sağlamak ya da ihale verip rant aktarmak için değil, biz bu belediyeleri o çocukların geleceğini kurtarmak için kazandık. Açık söylüyorum, ufak tefek atama hataları oluyor. Tek tek hepsini geri aldırtıyorum. En iyi o işi yapacağını düşündüğü kişi çok yakın bir partilinin, bir yakınımızın yakını oluyor. Bursa’da geri aldırdım, Balıkesir’de geri aldırdım, Adana’da geri aldırdım. Burada aslında çok hak ettiği halde bir arkadaşımız görevlendirilmiş, yıllardır hukuk mücadelesi veren ve başkalarının 500 bin TL’ye yaptığı işi 3 kişi 100 liraya, 120 bin liraya yapacaklarmış ama eşi partide görevli diye onu da geri aldırdım.”

Özel, Afyonkarahisar’ın ardından Eskişehir’e geldi. Eskişehir’de Ayşe Ünlüce’nin seçimi kazanmasını memnuniyetle karşıladıklarını belirten Özel, “Burada bizi hep Yılmaz Büyükerşen hocamız karşılıyordu. Vefalı bir veda oldu. Hocamızın ardından genç bir cumhuriyet kadınını görmekten büyük bir mutluluk duyuyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x