iPhone 16S tasarımı kafaları karıştırdı!

Hâlâ iPhone 15 ile gezerken, Apple’ın iPhone 16’sının ufukta olduğunu bilmek güzel. Malum, her yıl Eylül ayında Apple yeni bir iPhone serisi çıkarmayı âdet edinmiş ve bu yıl da farklı bir durum beklenmiyor. Ancak bu iPhone 16S konsept tasarımı kare formuyla beğenileri topladı. İşte detaylar…

iPhone 16S konsept tasarımı kare formunda ve yapay zekalı

Geçmişte olduğu gibi, Steve Jobs’ın ilk iPhone’u tanıtmasından bu yana, iPhone 16 ve iPhone 16 Pro varyantları bizi tahmin etmesi kolay özelliklerle selamlayacak. Yeni iPhone hakkında dedikodular ve sızıntılar daha uzun bir süre boyunca devam edecek, bu kesin. Ancak bu, tasarımcıların yeni konseptler tasarlamasına engel değil.

Apple, yaklaşan iPhone 16 serisinde kamera dizilimini yeniden tasarlamayı düşünüyormuş, bu konsept ise S serisi iPhone’un temellerine sadık kalıyor ve arka tarafa sadece bir adet kamera koyuyor. iPhone 16S konseptinin dikkat çeken bir diğer yanı da kare form faktörünün yanı sıra, tamamen metal gövdesi ve arka taraftaki Apple logosunun etrafındaki ilginç hoparlör deseni.

Bu telefon, nostaljiyle modernliği bir araya getiriyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Böyle bir cihazı satın almak ister miydiniz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x