Galatasaray’dan Ali Koç’a yanıt: Tüm yalanlarını kamuoyuna anlatmak birinci vazifemiz

Süper Lig’de şampiyonluk yarışı 2 puan farkla soluksuz devam ederken, final yaklaştıkça lider Galatasaray ve 2. sıradaki Fenerbahçe arasındaki kavga daha da setleşiyor.

Ligin son 9 haftasına girilirken Galatasaray, düzenlediği basın toplantısıyla kendilerini hedef alan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’a yanıt verdi.

Sarı-kırmızılı kulübün sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, Koç’un açıklamaları “Psikolojide yansıtma: Kişinin sahip olduğu olumsuz duygularını ve kabul edilemez özelliklerini, karşısındakinde varmış gibi yaptığı savunma mekanizmasıdır” ifadeleriyle tanımlandı.

Fenerbahçe’nin Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve hakemler tarafından kollandığının ileri sürüldüğü açıklama şöyle: “TFF ve hakemler tarafından sürekli kollanarak, lehine verilen son saniye haksız penaltılar ve kırmızı kartlarla rakiplerinin puanlarını çalıp, kaygı ve korkuyla herkesi sindirmeye çalışan, daha 3 gün önce haksız hakem kararlarıyla kazanmasına rağmen sürekli mağdur edebiyatı yapanların, mahcup olup sessiz kalması gerekirken; kazanmak için her yol mubah anlayışıyla Trabzonspor maçında puanları bir kez daha gasbetmek için yaptığı, yalan ve iftiralarla dolu açıklamalarını onlar adına utanarak esefle izledik. Gözünü kırpmadan yalan söyleyen bu kişinin tüm yalanlarını kamuoyuna anlatmak birinci vazifemizdir.”

ALİ KOÇ: RAKİBİMİZİN DNA’SI SAMİMİYETSİZLİK VE RİYAKARLIK

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç basın toplantısında Galatasaray’la ilgili şu ifadeleri kullanmıştı: “Rakibimizin DNA’sını sizlere anlatayım; Samimiyetsizlik ve riyakarlıklardan ibaret. Tenhada ayrı umumide ayrı söylem içerisinde bulunurlar. Kendilerine yapılmasını istemediklerine başkalarına hiç çekinmeden yaparlar. Ortalığı karıştırıp bundan da nemalanırlar. İstediklerini elde edebilmek için hak yemekten hiç çekinmezler. Tehdit, şantaj ve itibar suikastı yaparak hakemleri ve TFF Kurulları’nı tehdit altında tutarlar…”

(SPOR SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x